doprovodný obrázek k fázi analýza požadavků

01

Analýza požadavků

V první fázi od vás budeme potřebovat nějaké info o vašem projektu. Základní informace si můžeme vyměnit telefonicky či e-mailem. Nejlepší však je, když si spolu sjednáme schůzku, na které probereme vaše představy a poznáte, kdo pro vás bude web vytvářet. Schůzka pak může být osobní nebo ji klidně můžeme realizovat skrze nějaký komunikační prostředek typu Skype.

02

Wireframe

Po upřesnění vašich požadavků vám navrhneme wireframe, pomocí kterého se domluvíme na jednotlivých prvcích stránky, jejich rozmístění a funkci. Dostanete tak lepší představu o tom, co, kde na webu bude a jak to bude fungovat.

doprovodný obrázek k fázi wireframe
doprovodný obrázek k fázi grafický návrh/výběr šablony

03

Grafický návrh/výběr šablony

Wireframe vytvořený v předchozí fázi zde oblečeme do pěkného kabátu. Pokud se domluvíme na variantě vytvoření originálního designu, tak takový design navrhneme a pošleme vám proklikávací prototyp webu.

V případě, že se domluvíme na řešení založeném na šabloně, tak zde společně vybereme šablonu vhodnou pro váš web.

04

Nakódování webu/úprava šablony

Po grafickém návrhu následuje jeho převedení do podoby kódu, který pak umí zobrazit váš webový prohlížeč. Pokud je web postaven na šabloně, tak tuto šablonu poupravíme a poskládáme dle podoby domluvené v rámci wireframe.

doprovodný obrázek k fázi nakódování webu/úprava šablony
doprovodný obrázek k fázi nasazení na systém pro správu obsahu

05

Nasazení na systém pro správu obsahu

Pro to, abyste si na webu mohli měnit texty nebo vyměňovat produkty a zpracovávat objednávky v případě e-shopu, je potřeba mít i nějaké administrační rozhraní.

Máme k dispozici naše přehledné systémy pro správu obsahu webu nebo můžeme využít levnější řešení, například v podobě WordPress.

06

Testování a ladění

Až je vše nakódováno a naprogramováno, tak celý projekt důkladně otestují naši testeři. Tím je garantováno například to, že dostanete web, který se nerozbije hned po tom, co na něm budete chtít cokoliv upravit.

doprovodný obrázek k fázi testování a ladění
doprovodný obrázek k fázi předání zákazníkovi

07

Předání zákazníkovi

Mimo jiné s vámi v této fázi projdeme administrační rozhraní a ukážeme si, jak se ovládá. Jedná se tedy o takové malé školení.

Pokud budete se vším spokojeni, tak už zbývá jen web nasadit na hosting. Tím ale rozhodně nedáváme od projektu ruce pryč! Web vám můžeme udržovat a spravovat, takže pokud nastane nějaký problém nebo budete chtít provést nějakou změnu, můžete s námi počítat!